DIŞ HABERLER:
Başbakan Cameron seçim kampanyasına bir Türk okulunda start verdi
İNGİLTERE'de yaklaşık 3.5 ay sonra yapılacak olan genel seçimler öncesi siyasi parti liderleri kampanyalarına hız verdi. Başbakan David Cameron, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Enfield bölgesindeki bir okulu ziyaret ederek seçim kampanyasına başladı.

İngiltere’de genel seçimlere 98 gün kaldı. Başbakan David Cameron ile Eğitim Bakanı Nicky Morgan, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Enfield bölgesindeki bir okulu ziyaret ederek seçim kampanyasına hız verdi. Enfield bölgesindeki Kingsmead Okulu’nu ziyaret ederek burada bir konuşma yapan Başbakan Cameron, hükümetin yeni eğitim politikaları, milli eğitim müfredatı, okul harçları ile ilgili bilgi verdi.

KIBRISLI TÜRK, GÖNÜL DANİELS ADAY

Bugünkü toplantıya Başbakan Cameron’un seçim çalışmalarında yanında ayırmadığı Muhafazakar Parti’nin Edmonton bölgesinden milletveki adayı Kıbrıslı Türk Gönül Daniels da katıldı. 2015 seçimlerinde Türk toplumu temsil etmekte hazırlanan Gönül Daniels , Muhafazakar Parti’nin yaptığı elemeler sonunda Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Edmonton bölgesinden milletvekili adayı olarak seçildiğini ifade etti. Uzun yıllar eğitim ile ilgili çalışmalar yapan Gönül Daniels, bu konudaki bilgi ve deneyimini Başbakan Cameron'a aktardığını belirtti.

MUHAFAZAKAR PARTİ VE İŞÇİ PARTİSİ BAŞA BAŞ

İngiltere’de son yapılan kamuoyu yoklamaları İşçi Partisi ile Muhafazakar Parti arasındaki yarışın başa baş gideceğini işaret ediyor.

Mevcut anketler, genel seçimde İngiltere’de herhangi bir siyasi partinin tek başına iktidar olamayacağını gösteriyor. Kaynaklar, 2010 yılında yapılan genel seçimde 36 yıl aradan sonra oluşturulan koalisyon hükümetinin devam etme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Araştırma şirketlerinin yaptığı son anketler, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın lideri olduğu Muhafazakar Parti'ye desteğin yüzde 34, muhalefetteki İşçi Partisi'ne ise yüzde 35 olduğunu gösteriyor. Ayrıca Avrupa Birliği ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'ne (UKIP) destek yüzde 13 iken koalisyon hükümetinin ortağı Liberal Demokrat Parti'ye destek yüzde 9, Yeşil Parti'ye destek ise yüzde 6 civarında.

CAMERON: TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLACAĞIZ

Bu seçimlerde kendine çok güvenendiğini her fırsatta dile getiren Muhafazakar Parti lideri Başbakan Cameron, İngiliz basınına verdiği bir demeçte, partisinin tek başına iktidar olacağına inandığını dile getirdi.

Birleşik Krallık’ta genel seçimler 7 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde siyasi partiler 650 koltuklu İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'na girmek için yarışacak.

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

NATO bugün toplanıyor
Türkiye'nin, ulusal güvenliğine yönelik son saldırı ve tehditler üzerine terörizme karşı alınan tedbirler...

Haberi Oku