DIŞ HABERLER:
Münih İSPO Uluslarası Spor Fuarı açıldı

Ahmet İNCEL/ MÜNİH,(Almanya),() - DÜNYANIN spor malzemeleri fuarı olarak bilinen Münih Uluslarası Spor Fuarı (İSPO)’da yaklaşık 2 bin 585 firma 4 gün boyunca ürünlerini tanıtacak. Bu yıl ki fuara 16 Türk firmasının yanı sıra İstanbul Tekstil Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) de bir tanıtım standı açtı. Standı ziyaret eden Münih Başkonsolosu Ticaret Ataşeleri İsmet Salihoğlu ve Cevdet Baykal fuardaki Türk stantlarını gezip, bilgi aldılar. Sporda kış modasının tanıtıldığı fuara bu yıl da kış sporları ve kayak malzemeleri damgasını vurdu. Fuarı 80 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
ERDOĞAN’IN AYAKKABISI DA FUARDA
Spor ürünleri firmasının sahibi ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Avrupa Birliği Temsilcisi Berke İçten fuarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl Başakşehir Stadyumu'nun açılış maçında 3 gol atarken giydiği kendi üretimleri olan ayakkabıyı tanıttı. İçten, "Şimdi de bu ayakkabılara Avrupa’dan büyük bir ilgi var. Bu fuarda bu modelimizin çok satılacağını umuyoruz” dedi.
YOGA MODASI DA BİZDEN
Fuarda yoga ve spor kıyafetlerini sergileyen SML Tekstil firmasından Koray Güvenilir fuar sayesinde birçok yabancı firmayla bağlantı kurduklarını söyleyerek, "Bu tür fuarla sayesinde dünya markalarını içerisinde yavaş yavaş yer alma fırsatını elde ediyoruz. Bu fuarların markalaşma yolunda çok faydalı olduğu kanısındayım” dedi.
DÜNYA TAKIMLARININ TARAFTAR ATKILARI DA TÜRKLERDEN
Münih İSPO fuarında lisanslı taraftar atkıları ürünlerini tanıtan Dizayn Etiket firması yetkilisi Hakan Altan şunları söyledi: "Programımızda dünyanın tüm takımlarının taraftar atkıları mevcuttur. Ellinin üzerinde kulübün taraftar atkısını pazarlıyoruz. Altı yıldır geldiğimiz bu fuarda ürünlerimizi tüm Avrupalı taraftarlara pazarlama şansı buluyoruz."

FOTOĞRAFLI

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

NATO bugün toplanıyor
Türkiye'nin, ulusal güvenliğine yönelik son saldırı ve tehditler üzerine terörizme karşı alınan tedbirler...

Haberi Oku