DIŞ HABERLER:
Nürnberg Türk-Alman Film festivalinde sanatçılar onuruna resepsiyon verildi

Taner TÜZÜN/ NÜRNBERG,(Almanya),() - ALMANYA’nın Nürnberg kentinde devam eden 20. Türk-Alman Film festivali kapsamında sanatçılar onuruna bir resepsiyon verildi.
Ev sahipliğini Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya ve Büyük Şehir belediyesi Başkan yardımcısı Christian Vogel’in yaptığı kokteylde, sanatçı ve yönetmenlerden Zeki Demirkubuz, Sema Poyraz, Nilüfer Açıkalın, Tilbe Savan, Devin Özgür Çınar, Rıza Sönmez, Suavi Eren, Vedat Erincin, Nihan Belgin, Alman Parti temsilcileri ve özel davetliler hazır bulundu. Belediye güzel salonunda davetlilere hitap eden Başkan Yardımcısı Christian Vogel, film festivalinin önemine değinerek, “Burada halkların dostluğuna şahit oluyoruz” dedi.
Başkonsolos Asip Kaya da festivali desteklerini ifade ederek, hoş görü ve barışın önemli olduğunun altını çizdi. Kaya, İslam ve yabancı karşıtı hareketlere de değinerek “Keşke karşı gelenler burada olsalardı ve bizleri yakından tanısalardı” şeklinde konuştu. 
Kısa film yarışması jüri başkanı ve oyuncu Sema Poyraz belediye şeref defterini imzaladı. Ardından Pamukkale lokantası sahibi Şaban ustanın hazırladığı pasta film festival başkan Adil Kaya, Yönetici Ayten Akyıldız, Başkonsolos Asip Kaya, Belediye başkan Yardımcısı Christian Vogel ve Sema Poyraz tarafından kesildi. Davetlilere geleneksel Türk yemekleri ikram edildi.

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

NATO bugün toplanıyor
Türkiye'nin, ulusal güvenliğine yönelik son saldırı ve tehditler üzerine terörizme karşı alınan tedbirler...

Haberi Oku