Eğitim:
15 Mart 2015 YGS Sınavı Yorumları Kolay mıydı Zor Muydu Ygs Soruları ve Cevapları
2015 yılı üniversite sınavı için saatler kaldı. Tüm öğrenciler çok heyacanlı ve o gün geldi çattı. 15 mart 2015 pazar günü yapılacak olan YGS sınavında ilk olarak herkese başarılar dileriz ve sınav sonrasında sizlerden gelen yorumlar ve sorular doğrultusunda sınav sorularını değerlendireceğiz. YGS sınavından çıkan arkadaşlar ile ve öğretmenler ile bu yıl ki sınav sorularını burada yorumlar şeklinde sizlerle paylaşacağız.

15 mart ygs soruları ve cevap anahtarı diye aratan arkadaşlar sınav başlamadan İnternet üzerinden son bir kez test çözmek ve deneme sınavı çözmenizi pek tavsi etmiyoruz. Çünkü bir gün kala dinlenmenizi dinç olmanızı tavsi ediyoruz. Halk gazetesi olarak sınava girecek olan tüm üniversite adaylarına başarılar dileriz.

2015 YGS Sınav soruları

 2015 YGS yorumları 2015 YGS Sınavı soruları 2015 YGS sınavı nasıldı, 2015 YGS sınav soru ve cevapları nasıldı, 2015 YGS sınav soru ve cevapları, 2015 YGS soruları nasıldı, YGS yorumları, 2015 YGS sınav yorumları. YGS yorumları  YGS 2015 sınav yorumları-YGS soru ve cevapları yorumları: A kitapçığı, B kitapçığı, C kitapçığı

2015 YGS Sınavı 15 Mart Pazar Günü yapılacaktır.İlk olarak ünüversite adaylarına bu ilk aşamada onlar başarılar dileriz.ve onlar için her yıl olduğu gibi bu yılda onların yanındayız ve sınavda çıkan soruları ve cevapları aynı zamanda sınava giren arkadaşlardan gelen yorumları sizlere aktaracağız.

15 mart 2015 YGS Soruları ve Cevapları


2015 YGS yorumları 2015 YGS Sınavı soruları 2015 YGS sınavı nasıldı, 2015 YGS sınav soru ve cevapları nasıldı, 2015 YGS sınav soru ve cevapları, 2015 YGS soruları nasıldı, YGS yorumları, 2015 YGS sınav yorumları. YGS yorumları  YGS 2015 sınav yorumları-YGS soru ve cevapları yorumları: A kitapçığı, B kitapçığı, C kitapçığı

Bu sene milyonlarca öğrenciyi zorlu bir sınav bekliyor. Bu pazar günü yaklaşık olarak 2 milyon öğrenci üniversiteye girmek için ilk adım olan YGS'ye girecek. ÖSYM bu sene soruların sadece yüzde 20'lik bir kısmının kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti..ygs soru kitapçığı

Sınav sorularını değerlendirmek, aklına takılan soruları sormak ve tartışmak için tüm yorumlarınızı buraya yazabilir, hep birlikte çözüm arayabilirsiniz...

YGS SINAV YORUMUNUZU YAZIN, YAYINLAYALIM...

Hafta sonu 15 Mart 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan YGS sınavı için 2 milyon 7 bin 685 aday sınava girmek için müracaat etmiştir. ÖSYM’nin gerçekleştireceği YGS yaklaşık 7 bin salonda, 300 bin görevlinin çalışması sonucu gerçekleştirilecektir. Ülkemiz insanı için hayati bir dönüm noktası olan böyle büyük çaplı bir organizasyonun kusursuzca gerçekleştirilmesi gerçekten takdire şayandır.


YGS Sınavında 140 Barajı ve 180 Barajını Geçmek İçin Kaç Net Lazım Kaç Soru Diye merak eden arkadaşlar içinde bir araştırma yaptık.

YGS Sınav Yorumları nasıldı ygs sınav soruları yorumları 15 Mart 2015 YGS Sınavı Yorumları Kolay mıydı Zor Muydu Ygs Soruları ve Cevapları  2015 Ygs Sınav Soruları 2015 Ygs Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

 2015 YGS Sınav Soruları Paylaşımı 2015 ygs sınav soruları nelerdi 

Bu yıl gerçekleştirilecek YGS ile ilgili olarak sınav görevlilerinin ülkedeki sıcak gelişmelere tepki için bir protesto gerçekleştirecekleri, sınav günü için görev alan sınav görevlilerinin “sağlık raporu” alarak sınava girmeyecekleri şeklinde kamuoyuna da yansıyan bir eylem günlerdir konuşulmaktadır. Böyle bir konunun konuşulması bile sınava girecek 2 milyon aday ve ebeveynlerini tedirgin etmektedir. Fakat ÖSYM konu ile ilgili tedbirlerini günler öncesinden alarak, sınav görevlilerinden sağlık raporu alanların sistemde anında görülüp (ÖSYM ile Sosyal GüvenlikKurumu (SGK) arasında yapılan işbirliğiyle, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) sınav görevlisi olup rapor alan kişilerin adı ve soyadı Medula Hastane Sistemi üzerinden online olarak anında ÖSYM'ye bildirilecek.), ivedilikle yerine yedek sınav görevlilerinin atanacağını belirterek yüreklere su serpmiştir.

15 Mart 2015 YGS Sınavında çıkan soruları ve 2015 YGS Sınavı yorumlarını aşağıdaki yorum kısmından bize yolluyabilir ve diğer yorumlara ulaşabilirsiniz.


YGS 2015 için heyecan dorukta. YGS adaylarının ise aklında 2015 YGS soruları ne zaman açıklanacak sorusu var.

2015 YGS soru ve cevaplarıyla ilgili açıklama ÖSYM'den geldi. ÖSYM 2015 YGS soru ve cevapları nın yüzde 20'sinin bugün saat 12.30'dan sonra ais.osym.gov.tr'den açıklanacağını duyurdu.

2015 YGS soru ve cevaplarıyla ilgili hafta arası açıklama ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'den gelmişti. Demir yaptığı açıklamada, YGS bittikten sonra soruların yüzde 20'sinin, sınav sonuçları açıklanınca ise kalan kısmının ais.osym.gov.tr'den açıklanacağını söylemişti. 

ÖSYM SORULARIN YÜZDE 20'Sİ AÇIKLANACAK' DEMİŞTİ


ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Danıştay ve Anayasa Mahkemesi’nin “soruların tamamını açıklayın” kararına rağmen yapılacak olan YGS’de soruların yüzde 20’sini kamuoyuyla paylaşma kararı aldı. ÖSYM, soruları internet sitesi üzerinden yayınlayacak.

SADECE SU

 
Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.
 
YGS'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacak. YGS'de öğrencilere Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru sorulacak.
 
Sınav başladıktan sonra adayların ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde, sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa süre için bile olsa tuvalete gitmek dahil sınav salonundan çıkmaları yasak olacak.
 
Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecek. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday, bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 120 dakikası dolana kadar sınav binasında bekletilecek.
 

YGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

 
Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, YGS sonuçlarını, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.
 
YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS'lere başvurabilecek. LYS'lere başvurular, 8-21 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak. LYS'ler 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak.
 
Öte yandan, YGS ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin 681 aday başvuru yaparken, bunların 908 bin 65'ini lise son sınıf öğrencileri, 407 bin 825'ini geçen yıl liseden mezun olanlar, 810 bin 791'ini ise daha önceki yıllarda liseyi bitirenler oluşturdu. 
 
Başvuran adayların, 756 bin 473'ü geçen yıl da ÖSYS'ye girdi. Geçen yıl ÖSYS'ye, 78 bin 428'si sınavsız geçiş olmak üzere toplam 2 milyon 86 bin 87 aday başvurmuştu.

YGS STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI


YGS'de artık sona yaklaşıldı. Yüzbinlerce evde heyecan ve stres hat safhada. Peki 15 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesi stresle nasıl baş edilir, ne yemeli, nelere dikkat etmeli?

Öğrencilerin kaderini belirleyecek en büyük sınav olması sebebiyle ister istemez pek çok ailede heyecanın yanı sıra stres ve gerginlik var.

Acıbadem International Hastanesi Psikoloji Uzm.Yrd. Doç. Dr. Ferahim Yeşilyurt, “Öğrenciler kadar aileleri de yıllardır süren maratonu sonuçlandıracak sınavı merakla bekliyor. Kimileri son birkaç yıldır kimileri ise uzun yıllardır çalışıyor bu zorlu yarışı göğüsleyebilmek adına. Tam 12 yıldır uğraşın nedeni; iyi bir üniversitede öğrenim görebilmek. Ancak aman dikkat! Sınavda bilginin, zamanı doğru ve etkili kullanmanın yanı sıra stresi kontrol altına alabilmek de çok büyük önem taşıyor. Üstelik siz siz olun şimdiden stresinizi üzerinizden atmaya çalışın” dedi.

''UYKU TUTMAZSA ENDİŞELENMEYİN''


Psikolog Yeşilyurt “Sınav öncesindeki gün saat 7-8 gibi uyanmaya çalışın. Sınav saat 10’da olacağı için zaten sınav günü çok erken saatte kalkmanıza gerek yok. Sınavdan önceki gün uyuyamazsanız endişelenmeyin. O gece sizi uyku tutmasa da kendinizi uyumaya zorlamayın. Uyuyamasanız bile bir günlük uykusuzluk performansınızı çok etkilemez. 2-3 saat bile uyuyabilseniz yeterli. Uyumak için bilmediğiniz ve doktor tarafından reçete edilmemiş bir ilacı asla kullanmayın!” diye konuştu.

''24 SAAT ÖNCE ÇALIŞMAYA SON VERİN''


Sınav öncesindeki günü ise ders çalışarak değil dinlenerek geçirmek çok önemli. Psikolog Yeşilyurt, “Daha fazla ders çalışmak yerine dinlenmeye çalışmalısınız. Dinlendiğinizde bir sonraki gün sınavda soruları daha iyi okuyacak ve doğru yanıtlama ihtimaliniz artacaktır” diyor. Zihin açıcı, mucize bir yiyeceğin maalesef olmadığını söyleyen Psikolog Yeşilyurt sınavdan bir gün öncesine yönelik beslenme düzeni konusunda, O gün hoşunuza giden ve mümkünse evde annenizin yaptığı bir yemeği yemenin yeterli olacağını hiç bilmediğiniz yiyeceklerin yememesi gerektiğini söylüyor.

- Önce, kalan süre için gerçekçi bir plan hazırlayın: Yapmak istediğiniz çok fazla şey olabilir ama kalan sürede sadece birkaç aktivite yapabilirsiniz. Bu nedenle en çok ne yapmak istediğinize karar verin ve bir an önce uygulamaya geçin.

- Şimdiye kadarki çalışmalarınız için kendinizi tebrik edin: YGS için uzun bir süredir çalışıyorsunuz. Dile kolay tam 12 yıldır iyi bir üniversitede öğrenim görmek için ders çalışıyorsunuz. Çözmek istemenize rağmen hâlâ çözemediğiniz binlerce soru olabilir. Ancak siz şimdiye kadarki çözdüğünüz sorular için kendinizi tebrik edin.

- Sınav için olumlu düşünün: Sınav için aklınıza onlarca olumsuz düşünce gelecektir. Sınav için şimdiye kadar çok fazla fedâkarlık yaptığınız için bu durumun yaşanması kaçınılmazdır. Ancak siz yine de sınav için olumlu düşünmeye çalışın. Şimdiye kadar hiç çalışmamış değilsiniz.

- Geçmiş başarılarınızı hatırlayın: Şimdiye kadar eğitim yaşamınızda birçok başarılar gösterdiniz. Geçmişteki bu başarılarınızı hatırlamak moralinizi düzeltecek ve motivasyonunuzu artıracaktır.
Sizlerde bugünkü yani 15 mart 2015 YGS sınavı hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdan hemen yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
h 4 yıl önce

we are sistemin kölesi...

Misafir Avatar
muhhammet takoz 4 yıl önce

sınav çok kolaydı açılananların hepsi doğru yubbi havaya uçucam

Misafir Avatar
Tuğçe İsotcu 4 yıl önce

Çok zordu ya :( turkçe batırdı beni

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku