Eğitim:
15 Mart YGS Türkçe Matematik Fen ve Sosyal bilimler sınav soruları 2015 ÖSYM
 Ösym tarafından her yıl yapılan YGS sınavı bu yıl 15 Mart pazar günü tamamlanarak milyonlarca ögrencinin kaderini belirleyecek.

Yurt genelinde bu yıl yapılacak olan 2015 YGS sınavında adaylar Türkçe testi, Matematik testi, Sosyal Bilimler Testi ve Fen Bilimler testi olmak üzere 4 dersten sınava tabi tutulacaktır.15 Mart YGS Matematik sınav soruları ve cevap anahtarı kitapçığı

Adaylar sınavdan her ders başı 40 sorudan oluşan sorumlu tutulacaktır.Adaylara toplamda 160 soru sorulacak olup 160 dakika süre verilecektir.15 Mart 2015 YGS sınavı Pazar günü saat 10:00'da başlayacak olup sınava giren adaylar sınavın ilk 120 dakikası boyunca binadan dışarı serbest çıkamayacak olup sınıftan çıkan aday her ne olursa olsun tekrardan sınava alınmayacaktır.

2015 YGS barajını aşmak için kaç net lazım? veya ygs baraj puanı kaç sorusunun cevabına gelirsek YGS 140 ve 180 baraj puanı almak için yüzde 10'luk bir başarı yakalamak gereklidir.

Örnek vererek anlatacak olursak YGS 140 barajını aşmak için aday her dersten en az 4 net bırakarak açıköğretim ve önlisans programları ile bazı lisans programlarını tercih edebilir.Buradaki önemli nokta 140 barajını aşan aday 180 barajını aşamadığı takdirde LYS sınavına giremez.15 Mart YGS Fen bilimleri sınav soruları 2015

YGS 180 baraj puanını aşmak için aday her dersten en az 32 net çıkarmamız gerekmektedir.Buda demek oluyor ki her ders başı türkçe testi 8 net matematik 8 net, sosyal bilimler testi 8 net ve Fen bilimleri testi 8 net olması lazımki LYS sınavına katılmaya hak kazanmak gerekmektedir. 15 Mart YGS
 sosyal bilimleri sınav soruları 2015

ÖSYM'nin geçmiş dönemlerde yaptığı YGS sınavlarının başarı tablosuna bakılırsa adayların bir kısmı ygs sınavında dökülerek LYS sınavına katılamamaktadır.

Geçmiş Dönemlerin YGS başarı tablosu:
YGS başarı tablosu

YGS sınav soruları ne zaman yayınlanacak

2015 ÖSYM Türkçe testi, Matematik testi, YGS fen bilimler testi ve Sosyal bilimler Testi sınav soruları ve cevap anahtarı sınav bitiminden hemen sonra ais.osym.gov.tr adresinen açıklanacak olup geçmiş yıllarda yapıldığı gibi yine bu yıl ÖSYM sınav sorularının yüzde 20'ni internet ortamından açıklayacaktır.

Sınava katılan adaylar bu başlık altından sınav sorularını ve cevap anahtarını birbirleri ile çok rahat bir şekilde paylaşabilirler.
15 MART YGS Türkçe sınav soruları ve cevap anahtarı
15 MART YGS Matematik sınav soruları ve cevap anahtarı
15 MART YGS Fen Bilimler sınav soruları ve cevap anahtarı
15 MART YGS Sosyal bilimler sınav soruları ve cevap anahtarı

ÖSYM YGs sınav sorularını ve cevap anahtarını yayınladığında yukarıdaki baglantılar aktif olacaktır.
Sınava katılan adaylar bu yılki yapılan 2015 YGS sınav soruları ve sınav hakkındaki yorumlarını görüşlerini buradan yorum yaparak diğer adaylarla paylaşa bilirler.
Sınava katılan tüm adaylara başarılar dilerim.

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku