Eğitim:
2014 Sonbahar ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Yani ALES sınavı 23 kasım 2014 günü yapıldı. Ales Sonbahar dönemi sınavının sonuçları ÖSYM tarafından açıklandığında görebileceğiz. 

23 Kasım 2014 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2014 ALES) Sonbahar Dönemi ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinde belli olacak.
Geçtiğimiz hafta yapılan ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den şu ana kadar henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak bizler sınava girenlerin puanlarını bugün öğrenebileceğini düşünüyoruz. ÖSYM’den yapılan duyuruda, ALES’e girecek adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren  ALES Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile  13 Kasım 2014 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edinebilecekleri ifade edildi. ÖSYM, adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyeceğini belirterek, giriş belgesi ile ilgili şu duyuruyı yaptı; ÖSYM’den yapılan duyuruya göre adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.

23 Kasım ALES Sınav Sonuçları Hangi gün

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. Adayların, gerekli evrakları yazıcıdan çıktısını alırken fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermeleri gerekiyor. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret  bulunmaması gerekiyor. 23 Kasım 2014 ALES sınav sonuçları açıklandığında bu sayfada olacak.

23 kasım 2014 Sonhabar dönemi ALES Sınavı gerçekleştirdi. Binlerce aday bugün sınava girdi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olan sınavda adaylar performanlarına göre öğretmen ve ya başka bir üst bölüme geçme hakkı kazanacaklar. 

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atanmak ve lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görmek isteyenlerin ALES'e girmesi gerekiyor.

Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de ALES sonuçları kullanılacak. Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri gerekiyor.

Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılacak.2014 Sonbahar dönemi ALES soruları ÖSYM tarafından sadece yüzde 10'u ilerleyen günlerde açıklanacak.

Adayların, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınavın başlama saatinden en az bir saat önce sınava girecekleri yerde olmaları gerekiyor.

ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Giriş belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktısı, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgeleriyle sınava gelecek adayların, giriş belgelerinin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret yer almayacak.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlarla askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe veya mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek ancak sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi belgeler sınava giriş için geçerli belge sayılmayacak.

Söz konusu belgeleri yanında bulundurmayan aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

ALES Sınavı sonuçları Hakkında sizlerde Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.
Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aloo 4 yıl önce

Açıklayın artık

Misafir Avatar
erhan @nil gonen 4 yıl önce

aynet yeter gari darlandım dd

Misafir Avatar
nil gonen 4 yıl önce

Açiklansin hayirlisiyla insallah

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku