Eğitim:
2015 Teog Taban Puanları Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri MEB TEOG Lise
Teog sınavı bugün ve yarın yapılarak ilk dönemin ortak sınavı bitmiş durumunda sınav sonrasında öğrencilerin merakla takip edeceği durum Teog lise taban puanları sizler için hazırladık.

 Nihayet TEOG yerleştirme puanları diğer adıyla YEP açıklandı. Şimdi öğrenciler lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2015 2016 bilgilerini merak ediyor.  TEOG sonuçları öğrenildikten sonra tercih heyecanı başlayacak. Okullar araştırılacak, hangi lisenin daha iyi olduğu konusunda bilgiler edinilmeye çalışılacak. Lise tercihleri 6 ile 16 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak. Bu noktada sizler en başta okulunuz olmak üzere velilerinizden ve varsa öğretmenlerinizden de yardım isteyeceksiniz.

Lise tercihleri TEOG yerleştirmeye esas puanlar ile yapılacak. Kısaca YEP adı verilen bu puan bilindiği üzere 29 Haziran'da açıklamıştı. Yine okul tercihleri yaparken, puanlardan daha çok yüzdelik dilimleri göz önüne alarak tercih yapacaksınız. TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacak ve yine aynı gün dolmayan yerler yani boş kontenjanlar da ilan edilecek. Haliyle bu boş kalan kontenjanlara da başvuru alınacak. Biz sizlere tercihler için en gerekli hususlardan biri olan en son yapılan TEOG lise taban puanları 2015 ile TEOG lise yüzdelik dilimleri 2015 2014 hazırladık.
  Teog sınavından hemen sonra okulların kapatılmasına 1 hafta kala Teog sınav sonuçlarını Miili Eğitim Bakanlığı Açıkladı. Teog sınav sonuçlarına ve okuldaki karne notlarına göre puanlamaya giren öğrenci kardeşlerimiz tatil süresi içerisinde tercih yapacaklardır. Yapacakları Tercihte hangi anadolu lisesi hangi fen lisesi ya da sağlık liseleri, meslek liselerine gideceklerin sonuçlarına ulaşacaklar. Hedeflerindeki okul ve aldıkları puan doğrultusunda yerleşecekleri olan bu sistemde tercihler temmuzun sonu ile Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecektir. MEB'den gelen haberler bu başlık altında konumuz güncellenecektir.

Lise Yerleştirme Puanları hesaplama ve Lise Tercih Puanları hakkında detaylar burada. Lise puanlarına göre tercih Teog puanları  tüm liseler 
Başta İstanbul Anadolu liseleri yüzdelik dilimleri İzmir Yüzdelik dilimi Ankara ve Tüm Türkiyedeki liselerin yüzdelik dilimleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gece yarısı sürpriz bir şekilde açıklanan 2015 teog sonuçları sonrası şimdi gözler tercihlere çevrildi. Tercih yaparken dikkat edecekleriniz ve yüzdelik dilimlere göre tercih.

TEOG Lise Yüzdelik Diliminden Başarı Sırasını Bulma
İsterseniz teog yüzdelik diliminizden hareketle başarı sıranızı da bulabilirsiniz. Bunun için  2013 sbs sonuçlarına göre puanı hesaplanan toplam öğrenci sayısı ile kendi yüzdelik diliminizi çarpıp 100′e bölerseniz , başarı sıranızı aşağı yukarı bulmuş olursunuz.
Aşağıdaki Listelerde yer alan İllerdeki Liselerin Taban Puanların ve Yüzdelik Liselerin daha önceki yıllara ait puanları verilmiştir en kısa zamanda aşağıdaki linkler güncellenecektir. Henüz yeni kayıtlar yeni taban puanları açıklanmadı. Açıklanmasından hemen sonra bu başlık altında olacaktır.
2014 2015 Bütün Liselerin SBS Yüzdelik Dilimleri :
Ankara Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015 Bursa Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015
Çankırı Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015
Gaziantep Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015 İstanbul Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015
İzmir Liseleri Yüzdelik Dilimleri ve Taban Puanları 2014 2015
2015 Lise SBS Yüzdelik Dilimleri İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.
TEOG İllere Göre Lise Taban Puanları 2015 2016, Fen Liseleri Anadolu Liseleri Meslek Liseleri Anadolu Öğretmen Liseleri Taban Puanları 2015 2016, 2015 Meslek Lisesi Ön Kayıt Sonuçları merkezi ortak sınav puanları
Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sevinç 4 yıl önce

ben polis olmak sitiyorum yaa sağlık benlik değil :)

Misafir Avatar
selvi 4 yıl önce

bnde sağlık istiyorumm

Misafir Avatar
Azra 4 yıl önce

ben sağlık kazanmayı çok istiyorum inşAllah her kez istediği liseye gider :) :) :)

Misafir Avatar
İrem karabudak 4 yıl önce

Her kesin ahlla yardimcisi

Misafir Avatar
dilan tartıcı 4 yıl önce

İnsalah herkes icin hayirlisi olur:)

Misafir Avatar
dilan tartıcı 4 yıl önce

İnsAllah herkes icin hayirlisi olur

Misafir Avatar
Burcu 4 yıl önce

yüzdelik dilimim 11,51 istediğim okulun 9,48 girebilir miyim? lütfen yardımcı olun. puanım 429,9 okulun puanı 426,6. teşekkürler.

Misafir Avatar
Yusuf 4 yıl önce

Yüzdelik dilimim 25 istediğim lise yüzdesi 21 gidermiyim

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku