Eğitim:
2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Nitelikli okullara (Liseler) geçiş amacıyla girilmesi gereken imtihan olan Liseye Geçiş Sistemi  imtihan ına girilmesi gereklidir . Sınava girip ı lı öğrencilerin tercihlerini rahat rahat yapacağı düşük puan kazanan ların da gönlündeki okullar amacıyla zorlanacağı bir imtihan olan LGS  imtihan ında ilk ismim başvuruların gerçekleştirilmesi olacaktır.
 
LGS Sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS Sınav Sonuçları ne zaman açıklanır saat kaçta
LGS Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı Açıklandığında Bu Sayfada Olacak


MEB LGS imtihan netice ları hem daha iyi bir liseye yerleşmek amacıyla hatta karne notları yönünden çok önemli , öğrenciler LGS netice larını kendilerine ait e okul sisteminden öğreneceklerdir. Merkezi Ortak imtihan LGS imtihan netice ları ayrı bir sonuç ekranı üzerinden açıklanacak mı bu hal belli değil. LGS netice ları gece yarısı 00:00’dan itibaren açıklanacak ve bu sayfada olacak.

MEB Ocak ayı için hazırladığı örnek soruları internet adresi üzerinden yayımladı. Kurumdan yapılan açıklamada 45 örnek sorunun paylaşıldığı bilgisi yer aldı. İşte MEB’in her ay paylaştığı örnek sorular ile ilgili bilinmesi gerekenler…

2019 MEB LGS ÖRNEK SORULARI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılacak merkezi sınava yönelik dördüncü örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Yeni yayımlanan örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi. Örnek soru kitapçığına MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adresinden erişilebilecek.

Bakanlık yetkilileri, örnek soru kitapçığı uygulamasına her ay devam edileceğini belirtti.

Bakanlık tarafından sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik 1 Haziran'da yapılacak merkezi sınava ilişkin örnek soru kitapçıklarının ilki 24 Ekim'de, ikincisi 22 Kasım'da, üçüncüsü de 25 Aralık'ta yayımlanmıştı.

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

29 Nisan 2015 TEOG Sınavı Matematik Soru ve...
29 Nisan 2015 TEOG Sınavı Matematik Soruları çözümü meb teog sınav soruları 29 Nisan 2015 TEOG Sınavı...

Haberi Oku