Eğitim:
Öğretmen Atama Sonuçları Sorgulama Meb 5 Şubat 2015
2015 yılının Ocak ayında yapılması planlanan fakat Şubat ayına ertelenen 15 bin öğretmen atamasında başvuru süresi dün itibariyle bitti. Başvuru süresinin sona ermesinin ardından öğretmen adayları büyük bir heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor.
108 alandan başvuru yapan öğretmen adayları kontenjanların çok çok üzerinde bir başvuru yaptılar. 15 bin öğretmen ataması yapılacakken başvuru sayısı 82 bini geçti. Sağlık Bilgisi ve Ulaştırma Hizmetleri bölümlerinde öğretmen adayları ayrılan kontenjanların altında başvuru yaptılar. Bu iki bölüm dışında başvuruların sayısı ayrılan kontenjanların sayısını 2'ye, 3'e hatta 10'a katlayacak şekilde fazla oldu.

2015 Öğretmen Atamaları Sonuçları 6 Şubat Sorgulama MEB


Yukarıda bahsettiğimiz bu sayısal verileri ise bu yıl MEB tarafından geliştirilen bir modül sayesinde elde edebiliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl tercihlerde ilk kez hangi branştan kaç başvuru olduğunu gösteren bir modül geliştirdi. Bu sayede kontenjanlara göre ne kadar başvuru olduğunu herkes görebilme imkanı bulmuş oldu.15 Bin Öğretmen Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 108 alanda yapılacak olan 15 bin öğretmen atamasında başvuru süresi dün doldu. Başvuruların bitmesiyle birlikte gözler sonuçların açıklanacağı güne odaklandı. Heyecan giderek artıyor. 15 Bin Öğretmen Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
15 bin öğretmen ataması sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız.

29 Ocak 2015 tarihinde başlayan tercih süreci 4 Şubat 2015 saat 18.00 itibariyle sona ermiş oldu. Şimdi sıra sonuçların açıklanmasında. 15 bin öğretmen atamasında son düzlüğe girildi. Artık gözler sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Atama bekleyen binlerce öğretmen, sonuçlar için ekranlara kilitlenmiş durumda. Mebpersonel.com olarak bizlerde sonuçlar için hazırda bekliyoruz. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren öğretmen adaylarını konuyla ilgili olarak bilgilendireceğiz.

Öğretmen Atama Sonuçları Sorgulama MEBbis


Öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? diye soran binlerce öğretmen adayına cevap halkgazetesi.com.tr dan geliyor. 24 Kasım 2014 günü Başbakan'ın yaptığı açıklamayla başlayan öğretmen atamaları sürecinde bugün başvuruların son günü. 29 Ocak 2015 günü başlayan başvuruların son gününe gelindi. Bugün mesai bitimine kadar öğretmen adaylarının tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Tercih yapmayan adayların bir an önce tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Bir çok öğretmen adayı başvurusunu yapmış atama sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor. Öğretmen atama sonuçları 6 Şubat 2015 günü açıklanacak. 6 Şubat 2015 Cuma günü yapılacak olan açıklamalardan sonra 15 bin öğretmen ataması resmen gerçekleşmiş olacak. Öğretmen atama sonuçlarını açıklandığı an sitemizden duyuracağız. Öğretmen atamalarında sona gelindi. 15 bin öğretmen atamasında bugün tercihlerin son günü. Tercihini yapan adayların sonuçlar için meraklı bekleyişi başladı.

Bu meraklı bekleyiş 6 Şubat 2015 Cuma günü son bulacak. Öğretmen atama sonuçlarının açıklanacağı Cuma günü sitemizi takip ederek sonuçlara en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Öğretmen atama sonuçları 6 Şubat 2015 Cuma günü açıklanacak. Belirttiğimiz tarihte sonuçlar açıklandığı takdirde siz değerli okuyucularımızla sonuçları paylaşacağız. 


Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku