Eğitim:
TEOG İngilizce Soruları ve Cevapları 27 Kasım 2014 Meb Teog Cevap Anahtarı
MEB 8.sınıflar için düzenlediği TEOG 1.dönem ingilizce sınav soruları yayınlandı. Yüzbinlerce öğrenci bugün biten sınavın ikincisinde TEOG İngilizce soruları testini çözdü.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için yapılan sınavların ikinci gününde 1 milyon 287 bin 847 öğrenci; Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil sınavlarına giriyor.
  
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavların ikinci oturumu yapılıyor.

27 kasım 2014 Teog sınavı soruları ve cevapları İlk olarak Teog fen sorularını sizlere aktarıyoruz daha sonra İnkilap soruları ve Teog yabancı dil ingilizce sorularını burada görebilirsiniz.
 Teog sınavına milyonlarca öğrencimiz katıldı, veliler okul bahçelerinde çocuklarının sınavdan çıkmasını bekliyor, Teog sınav sorularına genel olarak bakıldığında orta düzeyli sorular olduğu görülmekte, halkgazetesi.com.tr olarak 2014 yılı sınav sorularını aşağıdaki yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

TEOG 1.Dönem sınav soruları TÜM Dersler Kitapçık halinde indirmek için tıklayınız.

TEOG 1.Dönem Matematik Sınav Soruları ve Cevapları İçin Tıklayınız.
TEOG Fen ve Teknoloji Sınav Soruları ve Cevapları İçin Tıklayınız
TEOG Türkçe Sınav Soruları ve Cevapları İçin 
TEOG inkilap Tarihi ve Atatürkçülük Sınav Soruları İçin Tıklayınız
TEOG İngilizce Yabancı Dil Sınav Soruları ve Cevapları İçin 
TEOG Dİn Kültürü Sınav Soruları ve Cevapları İçin 
Teog 27 kasım 2014 Sınavı nasıl geçti sorular nasıldı diye şimdiden aratanlar var. Teog Fen soruları 27 kasım teog inkılap soru ve cevaplarını yanı sıra Teog ingilizce soruları MEB burada olacaktır.
Teog sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz açıklanmış değildir. Dün yapılan Teog sınavının soru ve cevaplarını öğrenen öğrencilerin morelleri bozulmasın ve kendilerini 27 kasım 2014 perşembe gününkü ikinci oturum sınavına daha iyi hazırlansın diye verilmediğini düşünüyoruz. Bugün yani 27 kasım 2014 teog sınavından sonra saat 14:00 gibi açıklanması bekleniyor. Daha önceki geçen yıl yapılan teog sınavı öyle olmuştu. Sizler için bu konuyu yakından ilgileniyoruz ve araştırıyoruz. MAtematik'de biraz zorluk yaşayan öğrenciler bu ikinci oturumda bakalım hangi dersleri çok kolay bulacaklar. Sınav sonrası sizlerden gelen yorumlar ve uzmanların soruları değerlendirmesiyle birlikte bu başlık altında tüm derslerin teog soruları ve teog cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

1 milyon 287 bin 847 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi ilk gün Matematik, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Uzmanlara göre dünkü sınavlar içinde Matematik ve Türkçe testi eleyici nitelikte sorulardan oluşuyordu.
MAZARET SINAVLARI 13-14 ARALIK'TA

İkinci gün ise öğrenciler, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil olmak üzere üç dersten daha sınav oluyor. 40'ar dakika sürecek sınavların her biri 20'şer test sorusundan oluşuyor. Sabah saatlerinden itibaren okul kapılarına gelen öğrenciler, güvenlik kontrollerinin ardından sınıflara alındı. Öğrenciler kendi okullarında sınava girdi, sınıflara giren öğretmenler ise başka okullardandı. TEOG'un iki oturumuna da çeşitli sebepler nedeniyle katılamayan öğrenciler için 13-14 Aralık'ta mazeret sınavları yapılacak.
TEOG PUANI NASIL HESAPLANACAK?

Merkezi ortak sınavlarda alınan puanlar, yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında ise öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek, merkezi sistemle öğrenci alan liselere yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Bu puanlama ise 500 tam puan üzerinden yapılacak.

8.'inci sınıflar TEOG'un ikinci oturumunda Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil testlerine yanıt veriyor. 
TEOG'DA İLKLER YAŞANDI

Bu yıl ikinci kez yapılan ortak merkezi sınavlarda ilkler de yaşandı. Geçen sene iki kitapçık türü varken, bu yıl dört kitapçık türü dağıtıldı. MEB bu yıl merkezi ortak sınavlarda ilk kez Musevi öğrencilere, ayrı bir müfredat kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları hazırladı. Özel Ulus Musevi 1. Karma Ortaokulu'nun isteği üzerine hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını, yalnızca bu okulun 8. sınıf öğrencileri yanıtlayacak, diğer okullardaki Musevi öğrenciler ise bu sorulardan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da muaf tutuldu.
TEOG İKİNCİ DÖNEM SINAVLARI NİSAN'DA

2014-2015 eğitim yılının ikinci döneminde de TEOG’un merkezi ortak sınavları devam edecek. 29-30 Nisan'da yapılacak sınavlarda öğrenciler yine altı dersten 20’şer soru yanıtlayacak.

27 Kasım 2014 Teog Soru Cevapları - Sizlerde aklınızda kalan soruları ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından Hemen bizlerle paylaşabilirisiniz.
Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ssss 4 yıl önce

ssss

Misafir Avatar
elif 4 yıl önce

sus len meme ye sen

Misafir Avatar
:) :( @tufan 4 yıl önce

yani yapan yapmış ama demi yanii

Misafir Avatar
eee @orhan 4 yıl önce

?

Misafir Avatar
ggg 4 yıl önce

oof sınav biteli neoldu

Misafir Avatar
ecenurr 4 yıl önce

sizce sınav zormuydu arkadaşalrr :)99

Misafir Avatar
kk 4 yıl önce

layyy

Misafir Avatar
9lüm 4 yıl önce

Bok

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2019 LGS Sonuçları 2019 LGS sınav sonuçları açıklandı mı 2019 LGS netice ları ne süre açıklanacak...

Haberi Oku