Ekonomi:
Tosyalı Cezayir'de 2017'de 4 milyon ton çelik üretecek

İstanbul, 18 Haziran () - Cezayir'in en büyük demir-çelik üreticisi ve en büyük yatırımcısı olan Tosyalı Holding'in, Oran'da bulunan yeni filmaşin ve ticari profil fabrikasının açılış töreni Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal'in katılımı ile gerçekleşti ve aynı gün yeni Entegre 'DRI' Demir Çelik Tesisi'nin temel atma töreni de yapıldı.

2013 yılında 500 milyon dolarlık yatırımla Cezayir'de demir-çelik üretimine başlayan Tosyalı Holding, ülkedeki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

250 milyon dolarlık ek yatırımla hayata geçirilen ve 15 ayda tamamlanan 2. etapta, filmaşin ve ticari profil üretimi gerçekleşecek.

Özellikle KOBİ'leri desteklemeyi hedefleyen yeni tesisin yıllık kapasitesi 700 bin ton olacak ve Cezayir'in tüm ithalatını ikame edecek.

1.3 milyar dolara ulaşan 3. etap yatırımları sonucunda ise, Tosyalı Holding'in ülkedeki yatırımları 2 milyar doları aşmış olacak.

İlk iki tesiste hurdadan çelik elde edilirken, yeni Entegre 'DRI' tesisinde demir madeninden çelik üretilecek. Bu sayede maliyetler de azaltılmış olacak.

Yeni filmaşin ve ticari profil üretim fabrikasının açılışı ile yeni entegre "DRI" Demir Çelik Tesisi'nin temel atma töreni 17 Haziran tarihinde Cezayir Basbakanı Abdelmalek Sellal'in katılımı ile gerçekleşti.

(Fotoğraflı)

 

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çevre dostu lastikler Çankırı'dan dünyaya...
Ethem YENİGÜRBÜZ/ÇANKIRI, () - DÜNYANIN en büyük lastik üreticilerinden olan Japon firmasının Türk...

Haberi Oku