Anadolu Üniversitesi sınavında internet kesintisine tepki
ANADOLU Üniversitesi Açıkögrenim Fakültesi e-sertifika uygulama sınavında dün görülen internet kesintisi aday ve yakınlarının tepkisine yol açtı. İnternetteki sorun nedeniyle adaylar, gözetmenlerin akıllı telefonlarından sisteme girerek kalan sorunlarını tamamlayabildi.
Pazar günü ülke genelinde yapılan e- sertifaka sınavında olanlara tepki gösteren adaylar, "Motivasyonumuz bozuldu. Böyle sınav mı olur ?" diyerek, şunları söyledi:
"Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi e-sertifika uygulaması kapsamında 31.05.2015 pazar günü saat 14.00'te düzenlenen online sınav esnasında internet sisteminde yaşanan bir sıkıntı nedeniyle sınav kesintiye uğramış. 90 dakika olan sınav süresi uzatılarak tüm öğrencilere 30 dakika ek süre verilmiştir. 15.30 olarak belirlenen sınav bitiş zamanı ek sürenin de ilave edilmesi ile 16.00 ya alınmıştır. Ancak, bu süre zarfında da sisteme bilgisayar ortamında erişim sağlanamamış gözetmenlerin sınav merkezinden aldığı onay neticesinde gözetmenlerin akıllı telefonları ile online sınav sistemine erişim sağlanarak öğrencilerin sınavı bitirmesi sağlanmıştır. Sınav merkeziden yapılan açıklamada problemin ülke genelinde yaşandığı bilgisi verilmiştir."

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mustafa Kemal Atatürkün Hayatı Kısa
Atatürk’ün hayatı, Tüm genel olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşam hikayesini ve...

Haberi Oku