Uşak'ta eğitime 1 gün ara verildi

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, ()- UŞAK'ta akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar 1 gün tatil edildi.

Uşak'ta akşam saatlerinde başlayan yağmur yağışı yerini kara bıraktı. Aralıksız 3 saattir devam eden kar yağışı, Uşak-İzmir, Uşak Afyonkarahisar ve Uşak Denizli karayollarında ulaşımı aksattı. Karayolları ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri kapanan yollarda kürüme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken, belediye ekipleri de şehrin cadde ve sokaklarında kar temizleme çalışmaları yaptı. Karayollarında aralıksız devam eden kar temizlik çalışmaları ile ulaşım devam ederken, Uşak Valiliği yaptığı yazılı açıklamada Uşak ve ilçelerinde tüm okulları bir gün süre ile tatil edildiğini duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 13 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Valiliğimizce il geneli ve ilçelerimiz dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin aynı tarih kapsamında bir gün süre ile idari izinli sayılması kararlaştırılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

FOTOĞRAF

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mustafa Kemal Atatürkün Hayatı Kısa
Atatürk’ün hayatı, Tüm genel olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşam hikayesini ve...

Haberi Oku