GÜVENLİK:
Genelkurmay: Bir grup terörist tarafından Dağlıca Üs Bölgesine havan ile silahlı saldırıda bulunuldu

ANKARA, () - GENELKURMAY Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Dağlıca Üs Bölgesi'ne havanlı saldırıda bulunulduğunu, düşen mermiler nedeniyle Dağlıca köyünde 15 yaşındaki bir kız çocuğunun yaralandığını bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan saldırı sonrası bölgede emniyet tedbirlerinin arttırıldığı belirtilen yazılı açıklama şöyle: 
"Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7’nci Hudut Alay Komutanlığı (Yüksekova/Hakkâri) Dağlıca Üs Bölgesine havan ile silahlı saldırıda bulunulmuştur.
Terörist ateşlerine, Üs Bölgesinde bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir. Unsurlarımız tarafından açılan karşı ateş üzerine, terörist ateşleri kesilmiştir.
Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan söz konusu silahlı saldırıda, Havan mermilerinden birisi Dağlıca Köyü yakınına düşmüş ve anılan köyden 15 yaşındaki bir kız çocuğu kolundan, bacağından ve kulağından yaralanmıştır. Yaralı çocuğa ilk müdahale Tabur revirinde yapılmış olup, hastaneye sevki için hazırlıklar devam etmektedir."

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Suriye'den Türkiye'ye geçen PYD'li...
SURİYE'nin Rakka kentine bağlı PYD kontrolündeki Telabyad'dan, sınırı geçerek Şanlıurfa'nın Akçakale...

Haberi Oku