KÜLTÜR - SANAT:
Bakanlık destekli ‘Mavi Bisiklet' çocuk filmi Akşehir'de çekilecek
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve yönetmenliğini Ümit Köreken’ın yaptığı ‘Mavi Bisiklet’ isimli çocuk filmi Konya’nın Akşehir İlçesi’nde çekilecek.
Akşehirli yönetmen Ümit Köreken, film hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenlerken 'Mavi Bisiklet'in, bir çocuk hikayesi olduğunu, Kültür ve Turisl Bakanlığı destekli bir proje olduğunu söyledi. Köreken, "Türkiye’de ilk çocuk filmi olma özelliğini taşıyacak. Hikayesi ile daha yapılmadan birçok uluslararası festivalden ödülle dönmüş bir proje" dedi.
OYUNCU ÇOCUKLAR AKŞEHİR’DEN SEÇİLDİ
Filmde başrollerde oynayacak çocukların da Akşehir’den seçildiğini ifade eden Köreken, şunları söyledi: 
"Ben bu memleketin çocuğuyum ve buranın bir köyünde büyüdüm. Dedim ki buradaki çocuklara ulaşalım. Onlara bir eğitim verelim ve onların arasından seçelim. Çünkü bu bir çocuk filmi ve ana rollerinde çocuklar oynuyor. Oyuncu Turan Özdemir ve Şebnem Doğruer gibi ünlü isimlerde var. Ancak onlar çocukların yanında biraz daha yan rollerdeler."
BİR ÇOCUĞUN BİSİKLET HAYALİ 
Filmde babasını kaybetmiş bir çocuğun anne annesi ile birlikte yaşama tutunma hikayesinin anlatıldığını kaydeden Köreken, şöyle konuştu:
"Bir lastik tamircisinde çalışan çocuk hem annesine yardım ediyor hem de aldığı haftalıklarla ve küçük bahşişlerle bir mavi bisiklet almayı hayal ediyor. Hikaye tamamen o mavi bisiklet hayalinin üzerine kurulu."
Filmin çekimlerine bu hafta içinde başlanacağını da ifade eden Köreken, ekiplerin hazır olduğunu söyledi. 

FOTOĞRAFLI

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Venice Film Festival Director praises Turkey’s...
Esma Çakır / Rome, July 31 () -  Director of the Venice Film Festival Alberto Barbera declared Turkey’s...

Haberi Oku