Asayiş Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Anamur'u Hortum Vurdu

Mersin'in Anamur İlçesi'nde 10 dakika süren hortum, seraları yıktı, evlerin çatılarına ve elektrik hatlarına zarar verdi.Alınan bilgiye göre, dün sabah 08.30 sıralarında denizde başlayan hortum, Anamur ilçesine bağlı Ören Beldesi'nin...

Mersin'in Anamur İlçesi'nde 10 dakika süren hortum, seraları yıktı, evlerin çatılarına ve elektrik hatlarına zarar verdi.

Alınan bilgiye göre, dün sabah 08.30 sıralarında denizde başlayan hortum, Anamur ilçesine bağlı Ören Beldesi'nin kıyı kesiminden Karadere, Alataş, Güleç ve Emirşah köylerini takip ederek yaklaşık sahile 8–10 kilometre içeride bulunan Ovabaşı Köyü'ne kadar geldi. Yaklaşık 10 dakika sürdüğü bildirilen hortum, seraları yıktı, evlerin çatılarına ve elektrik hatlarına zarar verdi.

Anamur İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü H. Niyazi Sarıoğlu, hortumun kesin olmamakla birlikte 100 dekarlık muz ve çilek seralarında 5 milyon TL zarara yol açtığını, ekiplerin zarar gören köylerde hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Üretici Halil yıldız (30), 1,5 dönüm çilek serasının yerle bir olduğunu belirterek "Bir sezondur içerisinde emek çektiğim emeklerim yok oldu" diye dert yandı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları