Sanatçılardan Kemal Kılıçdaroğlu'na Mektup
Genel Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Sanatçılardan Kemal Kılıçdaroğlu'na Mektup

Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatro Derneği üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın sanata destek vermediğini iddia ederek, ilginç bir eylem yaptı. 'Sanata Heee' adı altında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na...

Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatro Derneği üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın sanata destek vermediğini iddia ederek, ilginç bir eylem yaptı. 'Sanata Heee' adı altında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdıkları mektubu okuyan sanatçılar, yapımcılığını Kılıçdaroğlu'na, yönetmenliğini de Macit Özcan'a verdikleri 'Mersin' adlı skeci oynadı.

Bugün öğle saatlerinde Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı skeçle, türkülerle protesto etti. İlk önce sanatçılardan Gürhan Ötün, bağlama eşliğinde söylediği türküyle Başkan Özcan'ı protesto ederken, sanatçılar daha sonra yapımcılığını Kemal Kılıçdaroğlu'na, yönetmenliğini de Macit Özcan'a verdikleri 'Mersin' adlı skeci oynayarak Başkan Özcan’a tepki gösterdi.

Skecin ardından sanatçılar adına Gürhan Ötün, Kılıçdaroğlu'na yazdıkları mektubu okudu. Ötün, "Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanat ve sanatçılarla ilgili söylemlerinizi Mersinli sanatçılar olarak yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Fakat örnek belediye başkanı olarak gösterdiğiniz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, sizi bizim gibi takip etmiyor ve sizin gibi düşünmüyor. Sanat için sizin gösterdiğiniz hassasiyeti göstermiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan bir de talepleri olduğunu söyleyen Ötün, "Sizden ilk talebimiz sanatın rantlaşmasının önüne geçmeniz ve bu gidişe dur demenizdir. Kent sanatçılarının sanatlarını icra edebilmeleri için tiyatro, sergi salonu gibi bina alt yapıları yeterli değildir. Mevcut olanlardan da fahiş fiyatları nedeniyle faydalanmak olanaksızdır. Belli bir zümre dışında bu yapıların kullanımına izin verilmemektedir. Bu durum sizce CHP'nin sanata ve sanatçıya olan bakış açısıyla çelişmiyor mu?" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sanatçılar, olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları