Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Hastanede Müzikli Karşılama

Konya’da özel bir hastaneye gidenler, keman çalan müzisyen tarafından karşılanıyor.Medicana Konya Hastanesine gidenler, kapıdan içeri girdiklerinde Türk Sanat Müziği eserlerini kemanıyla çalan müzisyen tarafından karşılanıyor. ‘Müzik...

Konya’da özel bir hastaneye gidenler, keman çalan müzisyen tarafından karşılanıyor.

Medicana Konya Hastanesine gidenler, kapıdan içeri girdiklerinde Türk Sanat Müziği eserlerini kemanıyla çalan müzisyen tarafından karşılanıyor. ‘Müzik Ruhun Gıdasıdır’ sözünden hareketle hasta yoğunluğu yaşanan saatlerde keman resitali ilgi çekiyor.

Hasta Hizmetleri Müdürü Sibel Durgun, hastanelerine gelenlerin stresini almak için böyle bir uygulamayı başlattıklarını söyledi. Durgun, “Hastane ortamları hep stresli, sıkıntılı ortamlar olarak bilinir. Biran önce muayene olmayı ya da hastalarımızı beklerken gitmek isteriz. Biz bu stresi biraz almak istedik. Güzel bir hizmet verelim hastalarımıza, bekleme sürelerinde burada mutlu olabilecekleri bir hizmeti sunalım istedik. Yönetim olarak böyle bir karar aldık uygulamaya başladığımız günden bu yana da çok olumlu tepkiler alıyoruz. Sırf müziği dinlemek için müzisyen arkadaşın yanına gelen hastalarımız oluyor. Gelen tepkiler gayet güzel. Özellikle hasta yoğunluğu yaşadığımız haftanın 3 günü uygulamayı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları