Mersin Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Karboğazı Turizm Bölgesi’nde Bir Adım Daha Atıldı

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Gülek beldesindeki Karboğazı Turizm Bölgesi’nde 1000’lik ve 5000’lik planların yapılması için çalışmalara başlandığı, Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat edildiği...

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Gülek beldesindeki Karboğazı Turizm Bölgesi’nde 1000’lik ve 5000’lik planların yapılması için çalışmalara başlandığı, Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat edildiği bildirildi.

Gülek Belediye başkanı Mustafa Tekin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, ihalesi daha önce Gülek Belediyesi’nce yapılan Gülek-Karboğazı Bölgesi’nin imar çalışmalarının (Çevre Düzeni Planı) müellif firma tarafından tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulduğunu ve Bakanlıkça onaylandığını anımsattı. Askısı biten çevre düzeni planının hemen ardından 1000’lik ve 5000’lik planların da yapılması için çalışmalara başlandığını belirten Çelik, “Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat yapılmıştır. 1000’lik ve 5000’lik planların bitirilmesiyle beraber bölgede tesisler başlayacak ve ilk kazma vurulacaktır. Bakanlıkça Türkiye’nin iddialı turizm merkezlerinden biri olacak denilen Karboğazı, bölge insanımızın da ilgi odağı haline gelmiş, ancak uygulamanın gecikme nedeni de merak konusu olmuştur. Gülek Belediyesi’ne ait olan proje, Gülek Belediyesi kapanmadan ilk kazmanın vurulması için yoğun bir çalışmanın içine girmiştir” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları