Mersin Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Mersin'de Taksi Ücretlerine Zam

Mersin'de ticari taksilerin taksimetre ücretlerinin arttırıldığı bildirildi. Yeni ayarlamanın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre yasal bir zorunluluk olduğu ifade edildi.Mersin Şoförler...

Mersin'de ticari taksilerin taksimetre ücretlerinin arttırıldığı bildirildi. Yeni ayarlamanın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre yasal bir zorunluluk olduğu ifade edildi.

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, taksicilerin zam talebini görüşüp tartışmak üzere taksi durağı başkanları ile toplantıda düzenledi. Sarı, toplantıda zam yapmanın kaçınılmaz olduğunu belirterek, zammın halkı ve taksici esnafını düşünerek makul ölçüde ele alınmasını istedi. Uzun süren görüşmeler sonunda yeni fiyat uygulamasına göre; taksimetre ilk açılışı 3 TL, kilometre ücreti 3 TL, bekleme saat ücreti 12 TL, birim mesafe 100 metre 30 kuruş ve 1 dakika birim zamanı 20 kuruş olarak belirlendi.

Veysel Sarı, yeni fiyatın eski tarifeye çok yakın olduğuna dikkat çekerek fiyat ayarlaması yaparken akaryakıt, sigorta, vergi ve yedek parçadaki artışların göz önüne alındığını belirtti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları