Mersin Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Ab Öğrencileri Gönüllerince Eğlendi

AB projesi kapsamında Mersin’in Erdemli ilçesine gelen yabancı öğrenciler kendileri için hazırlanan müzikli eğlence programında yerel kıyafetler giydi, oyunlar oynadı.Limonlu Ortaokulunun misafiri olarak İspanya, Bulgaristan, Polonya ve Çek...

AB projesi kapsamında Mersin’in Erdemli ilçesine gelen yabancı öğrenciler kendileri için hazırlanan müzikli eğlence programında yerel kıyafetler giydi, oyunlar oynadı.

Limonlu Ortaokulunun misafiri olarak İspanya, Bulgaristan, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nden gelen 32 yabancı öğrenci ve öğretmen için Limonlu Belediyesi tarafından düzenlenen yemekli eğlence programı renkli görüntülere sahne oldu. Silifke Halk Oyunları ekibinin gösterini hayranlıkla izleyen yabancı konuklar daha sonra sahneye çıkarak Türk öğrenciler ve öğretmenlerle halay çekti. Okul korosunun hazırladığı müzik dinletisinden sonra yerel oyun havalarına da eşlik eden yabancı konuklar, gönüllerince eğlendi. Gecenin finalinde ise Belediye Başkanı Mehmet Topkara’nın hediyelerinin içerisinde bulunan Yörük şalvarı ve eşarpları giyen konuklar renkli görüntülere sahne oldu.

Hazırlanan proje ile beldeye gelen misafirleri ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Limonlu Belediye Başkanı Topkara, “Bu proje ile ülkemize gelen öğrenci ve öğretmen gurubunu ağırlamaktan oldukça mutluyuz. Bu projenin ortağı olan okulumuzun yönetici ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü İsmail Hakkı Topbaş, ise, “Bulgaristan koordinatörlüğünde hazırlanan bu projeyle İspanya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nden öğrenci ve öğretmenleri okulumuza ve beldemize getirerek misafir etme imkanı bulduk. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okulumuzda hep birlikte kutladık. Misafirlerimiz 3 gündür burada bizlerle. Biz onları misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Umarım bir eksiğimiz olmamıştır. Umarım ülkemizden güzel duygular içerisinde ayrılırlar” şeklinde konuştu.

Projenin Bulgaristan Koordinatörü Juliya Alexandrova’da, “Bu proje sayesinde çok yaratıcı işler yaptığımıza inanıyorum ve bu projenin amacına ulaşması için bütün ortaklarımızın büyük çaba sarf ettiğini biliyorum. Burada olduğumuz süre içerisinde bizleri onurlandıran okul müdürü, öğretmenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca öğrencilerimizi misafir eden ailelere misafirperverliği ve sıcaklıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Türkiye’deki koordinatör arkadaşımız Fatma Uslu ve projesine destek veren öğretmen arkadaşlarına da çok teşekkür ediyorum. Burada geçirdiğimiz günler boyunca çok eğlendik. Birlikte oyunlar oynadık, yeni arkadaşlıklar edindik ve bunlara ek olarak ortaklığımızı daha da güçlendirdik. Eminim ki her birimiz Polonya’da ki diğer toplantıyı dört gözle bekliyor olacağız ve dünyadaki oyunları keşfetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları