Mersin Haberleri Tümü
Sponsorlu Baglantılar
Sponsorlu Baglantılar

Oto Galericiler Eylem Hazırlığında

Mersin Oto Galericileri Derneği Başkanı Bekir Selvi, iradeleri dışında bir bölgeye taşınmaya zorlanan oto galericilerin taleplerinin kabul edilmemesi durumunda eylem yapacaklarını söyledi.Mersinli oto galericilerin, İçişleri Bakanlığı ile...

Mersin Oto Galericileri Derneği Başkanı Bekir Selvi, iradeleri dışında bir bölgeye taşınmaya zorlanan oto galericilerin taleplerinin kabul edilmemesi durumunda eylem yapacaklarını söyledi.

Mersinli oto galericilerin, İçişleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortak yayınlanan Türkiye genelindeki büyükşehirlerde oto galerilerin şehir dışında belli bir yerde toplanmasını içeren genelge nedeniyle, 2011 yılından bu yana sürdürdükleri mücadele devam ediyor. Mersin Oto Galericileri Derneği Başkanı Bekir Selvi, 2011 yılında Mersin gündemine gelen genelgenin oto galericileri zor durumda bıraktığını söyledi. Oto galericileri için belirlenen mevkinin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde alt birim belediyelerin de kararı ile eski çöp depolama alanının kuzeyi olduğunu anımsatan Selvi, "Oto galericilerinin iradesi dışında belirlenen bu alana başta bölgeye güvenlikten yoksun ve merkeze çok uzak olması sebebiyle 200 üyemiz gitmek istemiyor. Olması gereken prosedür gereği kooperatif usulü yapılması gereken bu işlem yasaların da elverdiği ölçüde rant kaynağı olarak kullanılmaya başlandı" dedi.

Oto galericiler için belirlenen alanda satışa çıkarılan dükkanların değerinin yaklaşık 180 bin TL olduğunu, bölgeye taşınmaları için maddi olanaklarının da yetersiz olduğunu ifade eden Selvi, şunları söyledi; "Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz; oto galericilerin sorunlarını görmezden gelmeyin. Kooperatif usulü, kendi irademiz altında ve herkesin hem fikir olduğu bir bölgede faaliyetlerimize devam etmek istiyoruz. Bizler sadece 200 üyemizi değil, onların çalışanları ve ailelerini de göz önünde bulundurarak bu talebimizi dile getiriyoruz. Kent dışında bizim için belirlenen bölgeye taşınmaya zorlanmamız, bu sektörden geçimini sağlayan insanları da mağdur edecektir.”

Oto galericilerin kendi iradeleri dışında hazırlanan bölgeye gitmeyecekleri konusunda ısrarlı olduğunu belirten Selvi, “Bu durum en azından yerel seçimlerin sonuna kadar askıya alınmalı. Taleplerimizin yerine getirilmesi için gerekirse Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapacağız” diye konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları