Özel Haber:
13 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı MEB (Ehliyet Sonucu)
2014 yılının son ehliyet sınavı 13 Aralık tarihinde tamamlanarak birçok ehliyet adayını hayaline kavuşturacak.Sürücü adaylarına ilk olarak 13 aralık 2014 tarihinde girmiş oldukları ehliyet sınavı için şimdiden hayırlı olsun diyerek SAbırsızlıkla beklemiş oldukları sınav sonuçları hakkında onları bilgilendirmek amacıyla bu makaleyi hazırladığımızı bildirmek istedik.

13 aralık 2014 Ehliyet Sonuçları ne zaman açıklanacak ? 22 Aralık tarihinde açıklama ihtimali varmı diye soranlar ve sizlerden gelen yorumlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı sitesi an itibariyle takip altındadır ve Resmi bir duyuru açıklama geldiğinde bu başlık altında siz sürücü adaylarına duyuracağız. Meb ehliyet sonuçları sorgulama Aralığın son haftası açıklanacağı bekleniliyor. 2015 Ocak ayının başı diye yorum yazanlar bu hafta içerisinde bekliyoruz. 

MEB Ehliyet Sınav Sonuçları 13 aralık 2014 Ehliyet Sınavı Soruları öğren,13 aralık 2014 Ehliyet Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ? 22ocak 2014 ehliyet sonuçları Ehliyet Sınav Sonuçları 22 aralık

Kaç puan alırsam Ehliyet Sınavında Başarılı Olurum

Adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. 
Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan hesaplama yapılır. 
Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılır. 
Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. 
Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. 
Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır 

13 aralık 2014 Ehliyet sınav sonuçları İçin Tıklayınız.

Tüm sürücü adayları burada.

Kıymetli sürücü adayları bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ehliyet sınav sorularını aynı gün yayınlamıyor. 13 Aralık 2014 Ehliyet sınav soruları açıklandı. MEB ehliyet sorualarını yayınladığı zaman sitemizde olacak. Ancak ehliyet soruları yayınlanana kadar aşağıdan, birçok sürücü adayı gibi siz de sınavda çıkan ve hatırladığınız soruları paylaşarak cevapları tartışıp aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Böylelikle Pazartesi ya da Salı gününü beklemek zorunda kalmazsınız. MEB Takvimine Göre 13 Aralık Ehliyet Sınav Soruları Açıklandı. Merakını Gidermek İsteyen Sürücü Adayları Aşağıdaki Yorum Alanında Soru Cevap Paylaşımı Yapabilirler Her ehliyet sınavında olduğu gibi 13 Aralık ehliyet sınav soruları yine halk gazetesi de yayınlanacak. 13 Aralık soru ve cevapları sizlerin yorumları ve soru cevap tartışması ile bu sayfada.

Her ehliyet sınavında olduğu gibi 13 Aralık ehliyet sınav soruları yine halkgazetesi.com.tr de yayınlanacak. 13 Aralık ehliyet soru ve cevapları sizlerin yorumları ve soru cevap tartışması ile bu sayfada.
Aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sizlerde sorularınızı ve görüşlerinizi buradan bizlere aktarabilirsiniz. Diğer sürücü adaylarının yorumlarına da bakabilirsiniz. İşte ayrıntılarla 13 aralık 2014 ehliyet sınav soruları;
13 Aralık ehliyet sınav soruları ve cevapları bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Halk gazetesi 13 Aralık 2014 ehliyet sınav soruları cevap anahtarı

13 Aralık 2014 ehliyet sınav soruları ve cevapları bu başlık altında olacaktır. Bugün yapılan ehliyet sınavındaki sürücü adaylarına başarılar dileriz ve Meb tarafından yapılan bu sınavın soru ve cevaplarını sizlere aktarıyoruz. Aşağıdaki makaleden 13 aralık ehliyet soru ve çözümlerine ulaşabilirsiniz.

13 Aralık 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları ne Zaman Açıklanacak

 Ehliyet sınav sonuçları 7 gün ile 10 gün içerisinde açıklanması bekleniliyor. Ehliyet sorularının açıklandığı sayfa linki aşağıdadır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ehliyet sınav sorularını aynı gün yayınlamıyor. 13 Aralık 2014 Ehliyet sınav soruları da pazartesi ya da salı günü açıklanacaktır. MEB ehliyet sorualarını yayınladığı zaman sitemizde olacak. Ancak ehliyet soruları yayınlanana kadar aşağıdan, birçok sürücü adayı gibi siz de sınavda çıkan ve hatırladığınız soruları paylaşarak cevapları tartışıp aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz. 
Aşağıdaki linklerden 13 aralık 2014 Ehliyet sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

A Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

Yeni Müfredat Soruları ve Cevap Anahtarı (K,L,M,N Türü Kitapçıkları)

Her ehliyet sınavında olduğu gibi 13 aralık ehliyet sınav soruları yine bu sitede yayınlandı. 13 aralık  soru ve cevapları sizlerin yorumları ve soru cevap tartışması ile bu sayfada.
Sürücü adaylarının, trafikte araç kullanabilecek yeterliliğe sahip olduklarını göstermekte olan sürücü belgelerini almak için teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşan bir ehliyet sınavına girmeleri gerekmektedir. 13 Aralık ehliyet sınavı da diğer sınavlar gibi adayların teorik bilgisini test edebilmek amacıyla yazılı olarak uygulanacaktır. Adaylar, yazılı sınavı geçmeleri halinde ise uygulamalı olarak yapılan direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Sınavlarda başarısız olan adayların, her sınav için 4’er kez yeniden sınava girme hakkı bulunmaktadır.

13 Aralık ehliyet sınavı toplamda 50 sorudan oluşmaktadır. Bu 50 sorunun içerisinde 27 adet trafik ve çevre dersi, 13 adet ilkyardım dersi ve 10 adet araç tekniği dersi soruları bulunmaktadır. Sürücü belgesi almak için 13 Aralık ehliyet sınavı adaylarından araba kullanacak olan adaylar en az 18, motosiklet kullanacak adaylar en az 17 ve tır, kamyon ve otobüs kullanacak olan adaylar ise en az 22 yaşını doldurmuş olmalıdır, yoksa sınava girme hakkına sahip olmamaktadırlar.

Toplamda 50 adet sorunun sorulduğu yazılı sınavda 27 adet trafik ve çevre konusundan, 13 adet ilkyardım konusundan ve 10 adet ise araç tekniği konusundan soru sorulmuştur. Adayların bu 50 soruyu çözebilmesi için ise 60 dakikalık süreleri bulunuyordu. Sürücü belgesi almak için yazılı sınavı geçmek isteyen adayların 60 dakika içerisinde soruların en az 35 tanesini yanıtlamaları gerekiyor. 50 soruluk sınavda her soru 2’şer puan ve 50 sorunun tamamının doğru yanıtlanması halinde 100 puan alınabiliyor.

Adayların sınavı geçebilmesi için ise en az 100 üzerinden 70 puan almaları gerekiyor. 13 Aralık ehliyet sınav soruları ve cevaplarına internet üzerinden kolayca ulaşabilir, sorulara verdiğiniz cevapları kontrol ederek, aşağı yukarı kaç puan alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Böylece sınava tekrar girip girmeyeceğinizi, sonuçlar resmi olarak açıklanmadan önce öğrenebilir ve çalışmalarınızı yönlendirebilirsiniz. Eğer sınavı geçmeniz için yeterli olan puanı aldıysanız, çalışmalarınızı uygulamalı direksiyon sınavına yönelik olarak devam ettirmenizi öneriyoruz. Böylece bol bol pratik yaparak, direksiyon sınavınızı da başarıyla tamamlayarak, sürücü belgenizi almaya hak kazanabilirsiniz.

Sürücü adayları ehliyet sınavında trafik ve çevre (27), ilk yardım (13) ve araç tekniği (10) derslerinden olmak üzere 60 soruyu cevaplayacak, ehliyet sınavı saati ve toplam süresi ise, 11:00′de başlayan sınav 12:00′de sona erecek olup toplam adaylara 60 dakika süre tanınmaktadır. Adayların başarılı sayılmaları için en az 100 puan üzerinden 70 puan almaları gerekmektedir.

13 Aralık Ehliyet Sonuçları açıklandığında bu sayfada olacak

13 Aralık Ehliyet Sınavında başarılı olan sürücü adayları Direksiyon Sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Adayların sınava gireceği tarih il ve ilçelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Direksiyon Sınav Sonuçları ise sınavın gerçekleştiği gün içerisinde adaylara tebliğ edilmektedir. Aklınıza takılan soruları da takip ediniz.

Değerli sürücü adayları bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ehliyet sınav sorularını aynı gün yayınlamıyor. 13 Aralık 2014 Ehliyet sınav soruları da pazartesi ya da salı günü açıklanacaktır. MEB ehliyet sorualarını yayınladığı zaman sitemizde olacak. Ancak ehliyet soruları yayınlanana kadar aşağıdan, birçok sürücü adayı gibi siz de sınavda çıkan ve hatırladığınız soruları paylaşarak cevapları tartışıp aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Böylelikle Pazartesi ya da Salı gününü beklemek zorunda kalmazsınız.  

13 Aralık 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları Hakkında sizlerde Aşağıdaki yorum kısmından yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz...

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
soner51 4 yıl önce

88 aldım

Misafir Avatar
tertli 4 yıl önce

ben kazanadımmm cok uzgunum 64 kaldımmm

Misafir Avatar
tertli 4 yıl önce

ben kazanadımmm cok uzgunum 64 kaldımmm

Misafir Avatar
bayram özay 4 yıl önce

84 geçtim arkadaşlarr herkese başarlar

Misafir Avatar
reis 4 yıl önce

80 aldım geçiyormu acaba

Misafir Avatar
derya 4 yıl önce

92 puannnn oleyyyy

Misafir Avatar
buse 4 yıl önce

Gecmisim80darisi herkezin basina ve direksonda basarilar

Misafir Avatar
zalim 4 yıl önce

70 geçme notu

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Çanakkale...
Çanakkale zaferi, çanakkale zaferi ile ilgili yazı konusu hakkında 18 mart çanakkale zaferi, 18 mart çanakkale...

Haberi Oku