Politika:
Adalet eski Bakanı Bozdağ: Erdoğan ilk başkan olacak
ADALET eski Bakanı Bekir Bozdağ HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın TBMM grup toplantısındaki açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi. Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:
"HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve benzeri ideolojik siyaset yapan herkes biliyor ki, Başkanlıkta seçmenin yüzde 51'nin oyunu alan Başkan olur. Irkçı, ayrımcı, bölücü, radikal ve başkaca marjinal fikre sahip olan başkan seçilebilir mi? Başkanlık sisteminde; ırkçı, bölücü, radikal, ötekileştirici, dışlayıcı ve ayrımcı fikirlere sahip olan birinin başkan olması mümkün değildir.
HDP Eş Başkanı Demirtaş,barajı geçecek oyu temin için Başkanlık sistemi karşıtlarına 'Başkanlığa ancak HDP engel olur.' mesajı verdi.
Demirtaş ve başkanlık sistemi karşıtlarına, Tayyip Erdoğan Başkan olacak diye korkanlara diyorum ki: 'Korkunun ecele faydası yok.' derler.
Cumhurbaşkanımıza vaktiyle 'Muhtar bile olamaz.' dediler; ama o, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı oldu.
Şimdi de, 'Erdoğan Başkan olamaz.'diyenlere, derim ki:Rabbim diler, milletimiz de destek olursa inşallah o,Türkiye'nin ilk Başkanı da olacaktır.
Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifaklarla ya da ayak oyunlarıyla değil, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle gelmiştir.
Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifakları, tuzakları ve oyunları boza boza; sadece halkla gönüllü ittifak kurarak gelmiştir.
Büyük Türkiye'ye ve büyük Türkiye'nin yürüyüşüne HDP,CHP, MHP ve bunlara paralel destekler asla engel olamayacaktır."

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Davutoğlu : Askerimize sıkılan bir kurşunun...

Haberi Oku