Politika:
BBP'li Kartal: Kandil'i bombalamakla terör bitmez

Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, () - BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Türkiye'nin yangın yerine döndüğünü, sebebinin ise AK Parti ve HDP olduğunu savunarak, "Sadece Amerika’nın IŞİD’le mücadele etme adına size uzattığı avuçla, Kandil'i bombalamakla bu terör bitmez. Önce terörün içerideki yuvalarını yok etmeniz lazımdır" dedi.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Şanlıurfa'da partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Kartal, düzenlediği basın toplantısıyla gündemle ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin son günlerde yangın yerine döndüğünü söyleyen ve bunun birinci sorumlusunun AK Parti, ikinci sorumlusunun da HDP olduğunu öne süren Kartal, "Bugünlerde Türkiye bir yangın yerine döndü. Ne yazık ki Türkiye’nin yangın yerine dönmesinin birinci sebebi AK Parti'dir, ikinci sebebi ise HDP’dir. Ülkeyi kan gölüne çeviren ise terör örgütü PKK'dır" dedi.
AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında dün söylediğini, bugün inkar eden bir parti haline geldiğini savunan Kartal, şöyle konuştu:
"AK Parti dün söylediklerinin tamamını bugün inkar ediyor. Bütün kötü yönetimlerine rağmen buradan onlara sesleniyorum. Diyoruz ki bakın bu gittiğiniz yol yol değildir. Bu gittiğiniz yolla, Diyarbakır’da kaldırdığınız uçaklarla, Kandil’i bombalamayla, terörü bitiremezsiniz. Böyle terör bitmez. Sadece Amerika’nın IŞİD’le mücadele etme adına size uzattığı avuçla, Kandil'i bombalamakla bu terör bitmez. Önce terörün içerideki yuvalarını yok etmeniz lazımdır. Siz terör örgütüyle içeride mücadele etmediğiniz müddetçe dışarıyı her gün gidin bombalayın bir şey fayda etmez. Yine çıkıp 1300 insanı gözaltına aldığınızı söylüyorsunuz. Kardeşim maddem biliyordun da bunların yerini, bu kanları dökmeden niye bunları almadın? Neyi bekledin? Adana’da, İstanbul’da, yurdun her yerinde üst üste şehit veriyoruz."

FOTOĞRAFLI

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Davutoğlu : Askerimize sıkılan bir kurşunun...

Haberi Oku