Sağlık:
Gaziantep'te diş sağlığı merkezinin kapandığı yalanlandı
GAZİANTEP Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hayati Deniz, açılışı yeni yapılan Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Karşıyaka Semt Polikliniği’nin personel yokluğundan kapandığına yönelik haberlere tepki göstererek, "Hastanemizde açılıştan bugüne kadar hizmetlerimiz hiçbir kesintiye uğramadan sürmüştür ve halen devam etmektedir" dedi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hayati Deniz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun geçen 18 Mayıs'ta açılışının yaptığı Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Karşıyaka Semt Polikliniği’nin personel yetersizliği nedeniyle kapandığı iddialarını yalanladı. Merkezde kesintisiz hizmet verdiğini belirten Hayati Deniz, açılıştan bu yana 326 kişinin merkezde tedavi edildiğini söyledi. Basında personel yetersizliği nedeniyle merkezin kapandığı iddialarının doğru olmadığını belirten Deniz, şunları kaydetti:
“Hastanemiz açılıştan sonra bugüne kadar hizmetlerimiz hiçbir kesintiye uğramadan sürmüştür ve halen devam etmektedir. Elbette kısmen personel ve ekip açığımız olabilir. Bunların hepsi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak atamalar ile çok yakın zamanda tam kapasiteyle de hizmet devamı sağlanacaktır. Hastanemiz açıldığından beri günlük ortalama 50 ile 70 bandında seyreden bir şekilde hastalara hizmet sunulmuştur."
Göreve yeni atanan İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı ise merkezde 5 diş hekiminin hastalara hizmet verdiğini belirterek, “Vatandaşımız hiç beklemeden hizmetini almakta. Şu anda görevli hekim arkadaşlarımız hasta potansiyeline de yetiyor. Vatandaşımıza hizmet eksikliği göstermeyeceğiz ve şuana kadar da hizmet eksikliğini göstermedik” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gıda Boyaları Zararlı mıdır? Gıda Boyası...
Yapay gıda boyaları; şekerlere, sporcu meşrubatlarına ve pişmiş ürünlere parlak renkler . Bazı markalara...

Haberi Oku