Halter Federasyonu Başkanı Taşpınar: İlkleri yapıyoruz

Ercan ATA/ANKARA, () - TÜRKİYE Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Milli Kadın Halter Takımı kampını ziyaret ederek başarılar diledi.

10-18 Mart tarihleri arasında Antalya'da yapılacak İslam Oyunları Turnuvası'nda birinci olmak istediklerini belirten Taşpınar, şunları söyledi:

''Antalya'da yapılacak turnuva 5 gün sürecek. Kadın milli takımımızın kampları devam ediyor. Erkekler takımımız da Eryaman'da yeni açılan salonumuzda hazırlıklara devam ediyor. Eryaman'daki tesiste iki yüz yatak kapasiteli bir otelimiz var. İnşallah hedefimiz İslam Oyunları'nda takım olarak birinci olmak. Bu turnuvaya İran da geliyor ve çok güçlü bir ekipleri var. Antalya'da İran'la yarışacağız gibi gözüküyor. Bu yıl içerisinde Amerika'da Olimpiyat kota yarışmalarımız var. Hocalarımızın kamp planlaması doğrultusunda kamplarımıza devam ediyoruz. Avrupa şampiyonası, Dünya şampiyonası ve 2016 Olimpiyatlarına kadar program belli, bu doğrultuda devam edecek. Kamp mekanlarımızı iyileştirme ve sporcularımızın eksik malzemeleri varsa onları temin etme ve antrenman metotlarıyla ilgili hocalarımız sürekli çalışıyor. Federasyonumuzda ilk kez yaptığımız bir şey var. Artık bütün sporcularımızın ölçümlerini yaptırıyoruz, yağ oranı, kas gücü, ciğer kapasitesi gibi aklımıza gelebilecek ne var ise hepsini yaptırıyoruz. Bu testler 3 ayda bir tekrarlanacak ve sporcularımızın önem arz eden bir sorunları çıkarsa daha sık testler yapılacak ve değerlendirilecek. Ayrıca sürekli olarak kamplarda bir psikolog ve beslenme uzmanımız var. Bu doğrultuda bir adım attık ve faydası olacak diye umut ediyorum. Biliyorsunuz birçok branşta final sendromu yaşanıyor ve bu nedenle psikologların gözetiminde sporcularımız çalışıyor. Bu yıl tamamen Amerika'daki olimpiyat kotasına yoğunlaşacağız. İnanıyorum ki, olimpiyat kotasını birkaç kiloda alacağız'' diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fenerbahçe Galatasaray Maç Özeti 1-1 Gs Fb...
Fenerbahçe 1-1 Galatasaray maç özeti izle 25 Ekim 2015 FB - GS derbi maç sonucu 25 ekim Diego ve Olcan Adın...

Haberi Oku