Pınar Karşıyaka'dan Özerhun'a tepki

İZMİR, () - TÜRKİYE Basketbol Ligi Play-Off final serisinde Anadolu Efes karşısında 3-1 önde olan Pınar Karşıyaka'da Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, kendilerini eleştiren rakibin Genel Menajeri Engin Özerhun'a yanıt verdi. Özerhun'a tepki gösteren Ustaoğlu, rakip takımın özellikle saha dışında sergilediği tutum ve kendileri dışında herkesi aşağılar tavrın ağırlıklarına yakışmadığını söyledi.
Anadolu Efes'i spor etiğine çağıran Tamer Ustaoğlu'nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Dün oynadığımız ve bizi Play Off final serisinde 3-1 öne taşıyan maçta, gerek sahadaki mücadele ve gerekse de tribündeki ilgi ve sahaya olumsuz yansımayan destek, kesinlikle hem final ruhuna yaraşan hem de takdiri hak eden niteliktedir. Öncelikle 45 dakika süren mücadele de her iki takım oyuncularını ve teknik kadrosunu da kutlamak gerekmektedir. Serinin devam ettiği süreç boyunca rakibimizin, özellikle saha dışında sergilemiş oldukları tutum ve kendileri dışındaki herkesi aşağılar nitelikteki tavırları, kendi kimlik ve ağırlıklarını taşımamaktadır.
Müsabaka sırasında tribünde iki taraftarımızın yaşamış olduğu sağlık probleminden birine önce Anadolu Efes takım doktoru sayın Erşan Ateş müdahalede bulunmuştur. Sahadaki mücadelenin sahada kalması gereğini vurgulayan bir davranış örneği sergilemiş ve mesleğinin hakkını vererek, elinden gelen çabayı sarf etmiş, gerekli müdahaleyi yapmıştır. Kendisine bu davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Ancak maalesef açıklamalarda bulunan kulüp yöneticisine ise şunu sormak istiyorum: Sıkışıklıktan kıpırdanamayan bir yer olduğunu iddia ettikleri tribünde, saha içerisindeki doktorun, tırmanarak rahatsızlanan kişiye ulaşabilmiş olması, bir tezatlık oluşturmamakta mıdır? 
Sportif bir başarı elbette, hiç kimsenin sağlığından daha önemli değildir. Ancak böyle şampiyonluk istemediklerini belirtenlerin, özellikle saha dışı ortaya attıkları asılsız iddialar ile düşmüş oldukları aciz durum ayrı bir ironi oluşturmaktadır. Yayınlamış oldukları hakem hatalarına ilişkin görüntülerden de anlaşılacağı gibi, vurgu yapılan hataya değil, vurgu istenen ayrıcalığadır. Madem görüntü yayınlıyorsunuz, sahada yapılmış tüm hataları içeren taraflı tarafsız bir video yayınlasaydınız da, biz de samimiyetinizden bahsedebilseydik. İlk maçtan itibaren tarafımıza da saha içerisinde yapılmış onlarca hata olduğu halde biz de görüntü yayınlama noktasına gelseydik, oldukça uzun bir video yayınlamak zorunda kalabilirdik. 
Yapılan açıklamaları görünce de anlıyoruz ki Anadolu Efes herşeyi doğru yapmış tek sorumlu hakemler. Kendilerinin 'parasını biz verelim, yabancı hakem gelsin' gibi talihsiz açıklamalarını ise bu camiaya hizmet edenlere karşı saygısızca görüyor ve esefle karşılıyorum. Her sene yaklaşık 30-35 milyon Euro'sunu harcadığı bir gruba karşı, geldikleri noktayı açıklayabilecekleri başka gerekçeleri olması gerekenlerin, sadece başkalarının yaptıklarını eleştirmek yerine, kendi yeti ve becerilerini de sorgulamaları gerekliliğine inanıyorum. Bu yapılanlar, tamamıyla yıllarca gerçekleştirilmiş yatırımların karşılığında bugün gelinen noktada sadece kendisinin 1/10 bütçesinde bir takıma yeniliyor olması gerçekliğini örtme çabasından başka bir anlam taşımamaktadır.
Bununla birlikte, sahada kendine güvenmeyen ve tribündeki taraftarın varlığından çekinen bir tavır takınan Anadolu Efes serinin 5'nci maçında yönergedeki maddelerin arkasına sığınarak, basketbol seyircisini salondan uzaklaştırma ve salona almama adına, koltukların boş kalması pahasına, bilet satışı yapmamaktadır. Kaldı ki rakibimiz yine benzer bir şekilde, 102 yıllık bir kulübün olası bir Türkiye Şampiyonluğu maçında, geçmiş ve mevcut tüm Kulüp ve Şehir Yöneticilerini göz önüne aldığınızda, 15 kişi ile sınırlamaktadır. Spor etiğine göstermediği saygıyı, ne tribüne ne de köklü bir kulübe ve bu kulübün tarihine göstermektedir.'

Sponsorlu Baglantılar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fenerbahçe Galatasaray Maç Özeti 1-1 Gs Fb...
Fenerbahçe 1-1 Galatasaray maç özeti izle 25 Ekim 2015 FB - GS derbi maç sonucu 25 ekim Diego ve Olcan Adın...

Haberi Oku